No products in the cart.
vivo Y39 5G
vivo Y39 5G (Royal Purple, 8+8GB RAM, 256GB) 6500mAh, 44W charger | 120 Hz | Snapdragon 4 Gen 2 | IP64 | NFC-Middle East Version
vivo Y39 5G

vivo Y39 5G
Description
vivo Y39 5G Specifications
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| SIM Count | Dual SIM |
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | Middle East Version |
| Display Resolution | 1570×720 |
| Display Type | LCD |
| Charging Type | Type-C |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Processor Name | Qualcomm Snapdragon |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Fast Charging | Yes |
| Sensor | Fingerprint Scanner |
| Condition | New |
| Model Name | Y39 |
| Secondary Camera Resolution | 2 MP |
| Secondary Camera | Upto 4.9 MP |
| Battery Size | 6500 mAh |
| Screen Size | 6.68 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Colour Name | Ocean Blue |
| Display Resolution Type | Full HD |
| Operating System | Android |
| Network Frequency Band | GSM/LTE |
| Number of Cores | Dual Core |
| Flash | LED |
| Water/Dust Properties | Water Resistant |
| Network Type | 5G |
| Model Number | V2436 |
| Primary Camera (MP) | 50+2 |
Additional information
| color | Blue, Purple |
|---|---|
| Size | 256 GB |
Reviews (0)
Be the first to review “vivo Y39 5G” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.