No products in the cart.
Honor 400 5G
Honor 400 5G Smartphone, 12GB RAM, 256GB Storage, 6.55″ AMOLED Display,
Honor 400 5G

Honor 400 5G
Description
HONOR 400 Specifications
| Model Name | HONOR 400 |
| Model Number | DNY-NX9 |
| Operating System | Android |
| Operating System Number | MagicOS 9.0 |
| Processor Name | Qualcomm Snapdragon |
| Processor Number | Qualcomm Snapdragon 7 Gen3 |
| Processor Speed | 2.63 GHz |
| Number of Cores | Octa Core |
| RAM Size | 12 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Battery Size | 6000 mAh |
| Charging Type | Type-C |
| Fast Charging | Yes |
| Screen Size | 6.55 in |
| Refresh Rates | 120Hz |
| Display Resolution | 1080 × 2408 |
| Display Resolution Type | HD |
| Display Type | AMOLED |
| Primary Camera (MP) | 200 MP (Wide), PDAF, OIS + 12 MP 112° (Ultrawide) |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Secondary Camera | 32 MP & Above |
| Secondary Camera Resolution | 50 MP |
| SIM Count | Dual SIM |
| SIM Type | Nano SIM |
| Network Type | 5G |
| Network Frequency Band | LTE |
| Audio Jack | Type-C |
| Flash | LED |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Water/Dust Properties | Water Proof and Dust Proof |
| What’s In The Box | Phone | Charger | Type-C Cable | Case | User Manual | SIM Eject Pin |
| Colour Name | Desert Gold |
| Version | Middle East Version |
| Model Year | 2025 |
| Condition | New |
Additional information
| color | Gold |
|---|---|
| Size | 256 GB |
Reviews (0)
Be the first to review “Honor 400 5G” Cancel reply
Recommended for you
HONOR X5c Plus
HONOR X5b Plus
SAMSUNG S25 ULTRA
﷼. 100 – ﷼. 3,299Price range: ﷼. 100 through ﷼. 3,299

Reviews
There are no reviews yet.