No products in the cart.

HONOR X5b Plus
Description
HONOR X5b Plus Specifications
| Model Name | HONOR X5b Plus |
| Model Number | GFY-LX2P |
| Operating System Version | Android 14 |
| Operating System Number | MagicOS 8.0 |
| Processor Name | MediaTek Helio |
| Processor Number | MediaTek Helio G36 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| RAM Size | 4 GB |
| Internal Memory | 128 GB |
| Expandable Memory Type | Nano Memory SD Card |
| Maximum Expandable Memory | 1 TB |
| Battery Size | 5200 mAh |
| Charging Type | Type-C |
| Screen Size | 6.6 in |
| Refresh Rates | 90Hz |
| Display Resolution | 720×1612 |
| Display Resolution Type | HD |
| Network Type | 4G |
| Network Frequency Band | LTE |
| Primary Camera (MP) | 50MP + 0.8MP |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Secondary Camera | 5 – 7.9 MP |
| Secondary Camera Resolution | 5 MP |
| SIM Count | Dual SIM |
| SIM Type | Nano SIM |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Flash | LED |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| What’s In The Box | Phone | Type-C Cable | TPU Phone Case | User Manual | Sim Eject Pin |
| Colour Name | Midnight Black |
| Model Year | 2024 |
| Condition | New |
Additional information
| color | Midnight Black, ocean blue |
|---|---|
| Size | 128 GB |
Reviews (0)
Be the first to review “HONOR X5b Plus” Cancel reply
Recommended for you
HONOR PAD X7 LTE
SAMSUNG S25 ULTRA
﷼. 100 – ﷼. 3,299Price range: ﷼. 100 through ﷼. 3,299

Reviews
There are no reviews yet.