No products in the cart.
SAMSUNG A26
Samsung Galaxy A26 5G, Android Smartphone, 128GB Storage, 6GB RAM, Black, 50MP Camera, Large Display, Long Battery Life (KSA Version)
A26

SAMSUNG A26
Description
Samsung Galaxy A26 Specifications
| Model Name | Samsung Galaxy A26 |
| Model Number | SM-A266BZKIMEA |
| Condition | New |
| Version | Middle East Version |
| Operating System | Android |
| Operating System Version | Android 14 |
| Number of Cores | Octa Core |
| RAM Size | 6 GB |
| Internal Memory | 128 GB |
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| Screen Size | 6.7 in |
| Display Type | AMOLED |
| Display Resolution | 1080×2400 |
| Display Resolution Type | Full HD |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Charging Type | Type-C |
| Network Type | 5G |
| Network Frequency Band | GSM/LTE |
| SIM Count | Dual SIM |
| SIM Type | Nano SIM |
| Colour Name | Black |
| Primary Camera (MP) | 50 + 8 + 2 |
| Primary Camera Feature | Triple |
| Secondary Camera | 12 – 15.9 MP |
| Secondary Camera Resolution | 13 MP |
| Flash | LED |
| Voice Calling Capability | Yes |
Additional information
| Size | 128 GB |
|---|---|
| color | Black, White |
Reviews (0)
Be the first to review “SAMSUNG A26” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.