No products in the cart.
Honor X7D 5G
X7d 8GB RAM 256GB Dual SIM 5G Black Middle East Version
Honor X7D-1

Honor X7D 5G
Description
HONOR X7d 4G Specifications
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| Charging Type | Type-C |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | Middle East Version |
| Display Resolution | 1570×720 |
| Display Type | TFT |
| Operating System | Android |
| Network Frequency Band | GSM/LTE |
| Processor Name | Qualcomm Snapdragon |
| Number of Cores | Octa Core |
| Fast Charging | Yes |
| Model Year | 2025 |
| Condition | New |
| Model Name | HONOR X7d 4G |
| Secondary Camera Resolution | 8 MP |
| SIM Count | Dual SIM |
| Secondary Camera | 8 – 11.9 MP |
| Battery Size | 6500 mAh |
| Screen Size | 6.77 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Colour Name | Velvet Black |
| Display Resolution Type | HD |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Operating System Number | MagicOS 9.0 |
| Processor Number | SM6225 pro |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Sensor | Fingerprint Scanner, Ambient Light Sensor |
| Network Type | 5G |
| Model Number | Logan-L42C / LGN-LX2 |
| Primary Camera (MP) | 108 + 2 |
Additional information
| color | Black, Gold, Silver |
|---|---|
| Size | 256 GB |
Reviews (0)
Be the first to review “Honor X7D 5G” Cancel reply
Recommended for you
SAMSUNG S25 ULTRA
﷼. 100 – ﷼. 3,299Price range: ﷼. 100 through ﷼. 3,299

Reviews
There are no reviews yet.