No products in the cart.
SAMSUNG A07
Sold: 1
Samsung Galaxy A07 LTE, Android Smartphone, 128GB Storage, 4GB RAM, Black, 6x OS Upgrades, Large Display, 6nm Processor
A07

SAMSUNG A07
Description
Galaxy A07 Specifications
| Model Name | Galaxy A07 |
| Model Number | SM-A075FZKGBME / SM-A075FZKGEGY / SM-A075F/DS |
| Operating System | Android |
| Operating System Version | Android 13 |
| Processor Name | Qualcomm Snapdragon |
| Number of Cores | Octa Core |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Screen Size | 6.7 in |
| Display Type | LCD |
| Display Resolution | 1080×2400 |
| Display Resolution Type | HD |
| Primary Camera (MP) | 50 + 2 + 2 |
| Primary Camera Feature | Triple |
| Secondary Camera | 12 – 15.9 MP |
| Secondary Camera Resolution | 13 MP |
| RAM Size | 4 GB |
| Internal Memory | 128 GB |
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| Charging Type | Type-C |
| Fast Charging | Yes |
| SIM Count | Dual SIM |
| SIM Type | Nano SIM |
| Network Type | 4G |
| Network Frequency Band | GSM/LTE |
| Colour Name | Black |
| Version | Middle East Version |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Flash | LED |
| Model Year | 2025 |
| Condition | New |
Additional information
| color | Black, Light Green, Light Violet |
|---|---|
| Size | 128 GB |
Reviews (0)
Be the first to review “SAMSUNG A07” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.