No products in the cart.
Honor x9c 5g
HONOR X9c 12GB RAM 256GB Dual SIM Sunrise Orange 5G – Middle East Version
Honor x9c 5g

Honor x9c 5g
Description
HONOR X9c Specifications
| Model Name | HONOR X9c |
| Model Number | BRP-NX1 |
| Operating System Version | Android 14 |
| Operating System Number | MagicOS 8.0 |
| Processor Name | Qualcomm Snapdragon |
| Processor Number | Snapdragon 6 Gen 1 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| RAM Size | 12 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| Battery Size | 6600 mAh |
| Charging Type | Type-C |
| Fast Charging | Yes |
| Screen Size | 6.78 in |
| Refresh Rates | 120Hz |
| Display Resolution | 2700 x 1228 |
| Display Resolution Type | Quad HD |
| Display Type | AMOLED |
| Network Type | 5G |
| Network Frequency Band | LTE |
| Primary Camera (MP) | 108MP + 5MP |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Secondary Camera | 16 – 31.9 MP |
| Secondary Camera Resolution | 16 MP |
| SIM Count | Dual SIM |
| SIM Type | Nano SIM |
| Audio Jack | Type-C |
| Flash | LED |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital Compass |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Water/Dust Properties | Water Resistant |
| What’s In The Box | Phone | Charger | Type-C Cable | TPU Phone Case | User Manual | SIM Eject Pin |
| Colour Name | Titanium Black |
| Version | Middle East Version |
| Model Year | 2024 |
| Condition | New |
Additional information
| color | Black, Jade Cyan, Purple, Sunrise Orange |
|---|---|
| Size | 256 GB |
Reviews (0)
Be the first to review “Honor x9c 5g” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.