No products in the cart.
HONOR X7C 5G
Honor X7c Dual SIM Forest Green 8GB RAM 256GB 5G – Middle East Version

HONOR X7C 5G
Description
HONOR X7c 5G Specifications
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| Charging Type | Type-C |
| Secondary Camera | 5 – 7.9 MP |
| Battery Size | 5200 mAh |
| Product Weight | 200 g |
| Version | Middle East Version |
| Display Resolution | 1080×2400 |
| Display Type | TFT |
| Operating System Version | Android 14 |
| Product Length | 16.69 mm |
| Product Width | 0.81 mm |
| Network Frequency Band | GSM/LTE |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Video Recording Resolution Type | 1080p |
| Sensor | Fingerprint Scanner, ambient_light_sensor |
| Network Type | 5G |
| Model Number | ALT-NX1 |
| Primary Camera (MP) | 50MP+2MP |
| Secondary Camera Resolution | 5 MP |
| SIM Count | Dual SIM |
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Screen Size | 6.8 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Colour Name | Forest Green |
| Display Resolution Type | Full HD |
| Operating System | Android |
| Product Height | 7.68 mm |
| Model Year | 2025 |
| Condition | New |
| Model Name | Alita-N31E0 |
Additional information
| color | Light Green, White |
|---|---|
| Size | 256 GB |
Reviews (0)
Be the first to review “HONOR X7C 5G” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.