No products in the cart.
TECNO POVA Curve
TECNO POVA Curve Dual SIM Magic Silver 8GB 256GB 5G – Middle East Version
TECNO POVA Curve

TECNO POVA Curve
Description
POVA Curve 5G Specifications
| Secondary Camera Resolution | 13 MP |
| Secondary Camera | 12 – 15.9 MP |
| Battery Size | 5500 mAh |
| Screen Size | 6.78 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Charging Type | Type-C |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Number of Cores | Octa Core |
| Fast Charging | Yes |
| Condition | New |
| Model Name | POVA Curve 5G |
| SIM Count | Dual SIM |
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | Middle East Version |
| Colour Name | Magic Silver |
| Operating System | Android |
| Operating System Number | 15 |
| Flash | LED |
| Network Type | 5G |
| Model Number | LJ8k |
| Primary Camera (MP) | 64MP |
Additional information
| color | Black, Ocean Cyan, Silver |
|---|---|
| Size | 256 GB |
Reviews (0)
Be the first to review “TECNO POVA Curve” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.