No products in the cart.
Tecno POVA Slim 5G
Tecno POVA Slim 5G, Dual SIM, 256GB Storage, 8GB RAM, Blue, Middle East Version
Tecno POVA Slim 5G

Tecno POVA Slim 5G
Description
POVA Slim Specifications
| Secondary Camera Resolution | 13 MP |
| Secondary Camera | 12 – 15.9 MP |
| Battery Size | 5160 mAh |
| Screen Size | 6.78 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Charging Type | Type-C |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Number of Cores | Octa Core |
| Video Recording Resolution Type | 1440p |
| Network Type | 5G |
| Model Number | KM9 |
| Primary Camera (MP) | 50MP + 2MP |
| SIM Count | Dual SIM |
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | Middle East Version |
| Colour Name | Sky Blue |
| Operating System | Android |
| Operating System Number | 15 |
| Flash | LED |
| Fast Charging | Yes |
| Condition | New |
Additional information
| color | Blue, White |
|---|---|
| Size | 256 GB |
Reviews (0)
Be the first to review “Tecno POVA Slim 5G” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.