No products in the cart.
Tecno Spark 20C
Tecno Spark 20C Dual SIM Black 4GB RAM 128GB 4G – Middle East Version
﷼. 300 – ﷼. 500Price range: ﷼. 300 through ﷼. 500
Tecno Spark 20C

Tecno Spark 20C
﷼. 300 – ﷼. 500Price range: ﷼. 300 through ﷼. 500
Description
Spark 20C Specifications
| Secondary Camera Resolution | 8 MP |
| Secondary Camera | 8 – 11.9 MP |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Screen Size | 6.56 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Colour Name | Gravity Black |
| Operating System | Android |
| Network Type | 4G |
| Model Number | BG7n |
| Primary Camera (MP) | 50MP |
| SIM Count | Dual SIM |
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 128 GB |
| Version | Middle East Version |
| Display Resolution | 720×1612 |
| Charging Type | Type-C |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Condition | New |
| Model Name | Spark 20C |
Additional information
| color | Black |
|---|---|
| Size | 128 GB |
| Ram | 4GB, 6GB |
Reviews (0)
Be the first to review “Tecno Spark 20C” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.