No products in the cart.
TECNO Spark Go 2 4GB
TECNO Spark Go 2 Dual SIM Grey 4GB RAM 128GB 4G – Middle East Version
﷼. 100 – ﷼. 300Price range: ﷼. 100 through ﷼. 300
TECNO Spark Go 2 4GB

TECNO Spark Go 2 4GB
﷼. 100 – ﷼. 300Price range: ﷼. 100 through ﷼. 300
Description
TECNO Spark Go 2 4G Specifications
| Secondary Camera Resolution | 8 MP |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| RAM Size | 3 GB |
| Internal Memory | 64 GB |
| Version | Middle East Version |
| Display Resolution | 720×1600 |
| Colour Name | Titanium Grey |
| Charging Type | Type-C |
| Number of Cores | Octa Core |
| Video Recording Resolution Type | 720p |
| Water/Dust Properties | Water Resistant and Dust Resistant |
| What’s In The Box | CHARGER / USB CABLE / PIN FOR SIM / USER MANUAL / WARRANTY CARD / SOFT CASE |
| Network Type | 4G |
| Model Number | KM4 |
| Primary Camera (MP) | 13 MP |
| SIM Count | Dual SIM |
| Secondary Camera | 8 – 11.9 MP |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Screen Size | 6.67 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Refresh Rates | 120Hz |
| Display Type | IPS LCD |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Flash | LED |
| Fast Charging | Yes |
| Sensor | Fingerprint Scanner, Accelerometer, Digital Compass |
| Model Year | 2025 |
| Condition | New |
| Model Name | TECNO Spark Go 2 4G |
Additional information
| color | Black, Gray, Green, White |
|---|---|
| Size | 128 GB, 64GB |
Reviews (0)
Be the first to review “TECNO Spark Go 2 4GB” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.